Aktualności

Z astronomią pod gwiazdami

Młodzi astronomowie z kruszwickiej Astrobazy w dniach 25-26 kwietnia delektowali się nowymi porcjami niezapomnianych wrażeń podczas obozu w stanicy „ Rysiówka” na Potrzymiechu.

Uczniowie mieli możliwość czerpania wiedzy  pełnymi garściami. Przy pomocy teleskopów prowadzili obserwacje Słońca a wieczorem rozpoznawali gwiazdozbiory nieba wiosennego. Dzielili się swoją wiedzą z zakresu nowinek astronomicznych. Zafascynowani kosmosem  nie ograniczali się jednak tylko do spoglądania w niebo. Był czas na wędrówki ścieżkami rezerwatu przyrody i podziwianie nadgoplańskiej fauny i flory. Chłonęli ją wzrokiem i słuchem. To była miła odmiana w uczniowskiej codzienności. Mieli także możliwość wysłuchania wykładu dyrektora NPT pana A. Sieradzkiego, który w ciekawy sposób przybliżył wszystkim tematykę zagrożeń dotyczących jeziora Gopło.

Zabawy integracyjne, gry zespołowe, podchody i wieczorne spotkanie przy ognisku – wszystko to było idealną klamrą, spinającą tę „ przygodę” w niezapomnianą, pełną wrażeń całość, której wspomnienie jeszcze przez wiele długich dni będzie  przywoływało uśmiech na twarzach wszystkich uczestników obozu.

Organizatorkami wyjazdu były koordynatorki kruszwickiej Astrobazy p. I Dybicz i p. M. Musiałowska , a sponsorem Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Tym, którym zawdzięczamy te wyjątkowe dni bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli podzielić się kolejnymi wrażeniami ze spotkania z astronomią pod gwiazdami.

 

  Koło astronomiczne -Astrobaza Kruszwica  

Galeria zdjęć

Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP