Aktualności

Astroprzedszkolaki

W Astrobazie Kruszwica ruszyły warsztaty dla przedszkolaków z miasta i okolic. Propozycja obejmuje zajęcia związane z następującą tematyką: „Kosmobajki" - świat kosmicznych bajek, astronomiczny piknik rodzinny, z Astrobazą w Kosmos - budowanie modelu rakiety kosmicznej, malowanie w Astrobazach „Astrobazy w oczach dziecka” - konkurs plastyczny – wernisaż, dźwiękowy Kosmos - śpiewające Astrobazy, śpiewające planety, kuchenne Astrobazy, obserwacje w Astrobazach.

Zajęcia w okresie od 16 maja do 7 lipca będą prowadzone przez  koordynatorów Astrobazy: p. Ilonę Dybicz i p. Magdalenę Musiałowską. W zajęciach pomagają także uczniowie koła astronomicznego działającego w kruszwickiej Astrobazie. Wszyscy zaangażowani otrzymają certyfikaty "młodych animatorów astronomii". Działania koordynowane są przez Wydziału Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych –  Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, których głównym celem jest promocja Astrobaz w województwie kujawsko-pomorskim oraz zainteresowanie naukami ścisłymi.

Pierwsze spotkanie z przedszkolakami odbyło się 16 maja. Brały w nim udział najmłodsze   3-latki z Przedszkola „Nad Gopłem” oraz jeden z „oddziałów zerowych” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy. Łącznie przybyło na pierwsze zajęcia 40 dzieci.

Korzystając z pięknej pogody dzieci mogły obserwować Słońce przez teleskopy, specjalne szkiełka i okulary. Z zainteresowaniem zwiedziły obiekt oraz zapoznały się z wyposażeniem obserwatorium. Pełne zapału pracowały  także nad własnymi pracami ukazującymi własną wizję Kosmosu i Astrobaz. Z uśmiechem na twarzach żegnały się i umawiały na kolejne spotkanie.

Koordynatorzy Astrobazy:

Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska

 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP