Astrobaza Kopernik - Aktualności - Warsztaty astronomiczne dla uczniów i koordynatorów z Astrobaz

Aktualności

Warsztaty astronomiczne dla uczniów i koordynatorów z Astrobaz

Wakacje to dla uczniów nie tylko zasłużony odpoczynek, ale i czas na realizację własnych zainteresowań. 50 miłośników astronomii (uczniów i koordynatorów z Astrobaz) 21 sierpnia 2017 r. rozpocznie w Toruniu wyjątkowy obóz naukowy zorganizowany i sfinansowany przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W czasie pobytu w Toruniu uczniowie będą korzystać z infrastruktury Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży.

W programie znajdą się zajęcia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, seans w planetarium „Lato pod gwiazdami” oraz wizyta w sali interaktywnej Geodium, udział w gali astronomicznej w Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, zwiedzanie wystawy malarskiej „Harmonia sfer niebieskich” autorstwa Ewy Swikola-Cienkowskiej, historyczny spacer po Grodzie Kopernika, udział w pokazie „Płynny Wszechświat” w ramach Bella Skyway Festiwal, zajęcia sportowe i integracyjne oraz wiele innych atrakcji.

Głównym celem obozu jest wspieranie uczniów w rozwijaniu ich pasji astronomicznych, nawiązanie współpracy z pracownikami naukowymi wyższych uczelni regionu, a przede wszystkim integracja wyróżniających się i twórczych uczniów i koordynatorów z Astrobaz.

Pliki do pobrania

Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP