Aktualności

Astrobazy w Brukseli

Astronomiczny dorobek i technologiczne możliwości województwa kujawsko-pomorskiego zostaną zaprezentowane w Parlamencie Europejskim w Brukseli w dniach 18-21 marca. Impreza pod hasłem „KUYAVIAN-POMERANIAN DRIVEN BY THE STARS” („KUJAWSKO-POMORSKIE NAPĘDZANE GWIAZDAMI”) będzie okazją do przedstawienia osiągnięć m.in. Centrum Astronomii UMK w Toruniu i bydgoskiej PESY.

Wystawa ma charakter interaktywny dzięki łazikowi marsjańskiemu MAGMA oraz licznym prezentacjom multimedialnym poświęconym uprawianiu nauki o Wszechświecie na Pomorzu i Kujawach. Szczególne miejsce zajmie projekt ASTROBAZA – jedyna w Europie sieć szkolnych obserwatoriów astronomicznych. W aranżacji plastycznej wystawy w Parlamencie Europejskim znajdą się astrofotografie autorstwa Piotra Majewskiego – dziennikarza Polskiego Radia PiK, członka Rady Programowej projektu ASTROBAZA, popularyzatora astronomii. Inicjatorem imprezy „KUYAVIAN-POMERANIAN DRIVEN BY THE STARS” jest europoseł Tadeusz Zwiefka.
Na zdjęciu: jedna z prac eksponowanych na wystawie w Brukseli – wschód Księżyca uchwycony w scenerii grudziądzkich spichlerzy (fot. Piotr Majewski).

Departament Edukacji i Sportu
Biuro Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych


Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP