Aktualności - Artykuły

Prezydent RP nagrodził Astrobazy

Projekt Astrobaza Kopernik został wyróżniony w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o Nagrodę Pary Prezydenckiej.

„Astrobaza Kopernik” została wyróżniona w kategorii „Czas wolny dzieci i młodzieży – czas rozwoju”. Konkurs pt. „Dobry Klimat dla Rodziny” organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego już drugi raz z rzędu jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. Inicjatywa polega na zaprezentowaniu w nim lokalnych inicjatyw na rzecz seniorów, a także działań wyrównujących szanse edukacyjne dzieci oraz rozwiązań dla rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Konkurs ogłaszany jest corocznie w terminie wskazanym przez Przewodniczącego Kapituły Konkursu. Termin  rozstrzygnięcia danej edycji Konkursu przypada w dniu obchodów w Kancelarii Prezydenta Światowego Dnia Rodzin.

Nagroda Pary Prezydenckiej przyznawana laureatom Konkursu, to wyjątkowe wyróżnienie o charakterze honorowym. Za tworzenie warunków sprzyjających dobremu funkcjonowaniu rodziny wyróżnione samorządy uzyskają prawo do posługiwania się tytułem Laureata oraz dyplom i statuetkę potwierdzające wygraną. Nagroda w Konkursie jest podkreśleniem szczególnej wartości społecznej działań podejmowanych przez zwycięskie samorządy. Spośród nominowanych do Nagrody, wskazanych przez Kapitułę Konkursu, Para Prezydencka wybiera i nagradza Laureatów Konkursu, których poznajemy podczas Gali Konkursu.

Astrobaza Kopernik została wyróżniona jako projekt innowacyjny w kategorii CZAS WOLNY DZIECI I MŁODZIEŻY - CZAS ROZWOJU.

Poniżej zdjęcia z Gali konkursu z udziałem Pary Prezydenckiej oraz Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Czesława Ficnera. 

link do strony prezydenta

Galeria zdjęć

Astrobaza Kopernik © 2013

Projekt i wykonanie: PRO-COMP